Pacjenci w całej Polsce mogą liczyć na leczenie COVID-19 – Badanie kliniczne amantadyny TITAN

Share:

Pacjenci w całej Polsce mogą liczyć na leczenie COVID-19 – Badanie kliniczne amantadyny TITAN (za https://przychodnia-przemysl.pl).

Włodzimierz Bodnar (pediatra, pulmonolog), laureat konkursu Osobowość Roku i zwycięzca w kategoria Nauka na Podkarpaciu otrzymał wyróżnienie na Zamku Królewskim w Warszawie: „Do dzisiaj nadal nie ma rekomendacji jakiekolwiek leczenia na pierwszym etapie choroby, pacjenci zamykani są na kwarantannie, oczekując na pogorszenie stanu zdrowia, by finalnie trafić w ciężkim stanie z licznymi powikłaniami na oddział. Ci, którzy będą się kwalifikować, dołączą do badania klinicznego amantadyny. Taką możliwość prawidłowego leczenia będzie mieć tylko niecałe 500 osób w Polsce. Stąd warto zapisać sobie wspomniany numer infolinii, który mam nadzieję uratuje kilkaset osób. Uważam, że amantadyna jest pomocna w leczeniu COVID-19, a te badania to tylko potwierdzą.

„Docierają do nas liczne relacje pacjentów, którzy do dzisiaj spotykają się ze ścianą w kwestii leczenia COVID-19 (a właściwie jego braku) i nieprzychylnymi komentarzami części lekarzy na temat stosowania amantadyny. Przypominamy, że każdy kwalifikujący się pacjent chory na COVID-19 może dołączyć do badania klinicznego amantadyny, gdzie otrzyma najwyższy poziom leczenia i diagnostyki, który jest podstawą w leczeniu COVID-19. Bo jak wielokrotnie powtarzaliśmy, amantadyna nie jest lekiem na wszystko, zwłaszcza, jak pacjenta się nie bada i nie leczy odpowiednio powikłań. Podawanie samej amantadyny bez innych leków w zaawansowanej chorobie nie jest żadnym rozwiązaniem!

W badaniu TITAN pod kierownictwem profesora Adama Barczyka każdy pacjent otrzymuje leczenie pod nadzorem pulmonologów z całej Polski, a część także otrzyma amantadynę. Co ważne, badanie posiada wszelkie zgody Komisji Bioetycznych i urzędów jak choćby URPL. Otrzymując wszelkie zgody udowodniliśmy, że amantadyna z niczym nie koliduje. Badanie jest też niezwykle etyczne, bo każdy pacjent jest badany, otrzymuje równą opiekę i komplet leczenia powikłań, jak i osocze, remdesivir i inne wspomagające leki dostępne w szpitalu. Daje to pacjentowi zdecydowanie najlepszą opiekę, szansę na przeżycie i powrót do zdrowia w stosunku do leczenia przez teleporadę.

Do badania mogą dołączyć wyłącznie pacjenci chorzy (nie jest to badanie w celu uzyskania recepty, po przebytym COVID itp!) Mogą dołączyć tylko pacjenci chorzy, którzy do tej pory nie otrzymali amantadyny i są w czasie trwania infekcji SARS-CoV-2. Finalną decyzję podejmuje lekarz, czy dany pacjent może się kwalifikować do badania. […]”

Więcej (cały tekst) na temat leczenia Covid-19 i badania klinicznego amantadyny dostępny jest pod LINKIEM: https://przychodnia-przemysl.pl w artykule: „Pacjenci w całej Polsce mogą liczyć na leczenie COVID-19 – Badanie kliniczne amantadyny TITAN

źródło: https://przychodnia-przemysl.pl

Share:

Leave a reply