Poseł Kulesza interweniuje w obronie górników z Bogdanki. „Przerażające!”, „Oczekuje wyjaśnień”

Share:

Kilka dni temu na portalu Postaw na Wolność w artykule pt. „Bogdanka wymaga od Górników aktualnego certyfikatu COVID – zarządzenie Prezesa” zamieściliśmy informację na temat wprowadzania „dodatkowych zasad” w kopalni oraz skan Zarządzenia nr 38/2021 podpisanego przez Artura Wasila Prezesa Spółki: „Zarządzenie Prezesa Zarządu Lubelskiego Węgla „Bogdanka” S.A. w sprawie obowiązku posiadania przez pracowników spółki oraz pracowników podmiotów zewnętrznych aktualnego certyfikatu COVID w celu podejmowania działań rozwojowych i udziału w szkoleniach wewnętrznych organizowanych przez Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. w formie stacjonarnej.”

We wtorek, 19.10.2021r.,  poseł na Sejm RP Jakub Kulesza podjął inicjatywę obrony pracowników Lubelskiej Kopalni Bogdanka S.A. Poniżej zamieszczamy odpowiedź opublikowaną w mediach społecznościowych przez posła Kuleszę oraz pismo, które złożył do Prezesa Zarządu Spółki Artura Wasila:

„Zarząd lubelskiej kopalni Bogdanka pozbawia niezaszczepionych pracowników prawa do rozwoju zawodowego i udziału w szkoleniach. Co to oznacza?
W najlepszym wypadku zdegradowanie na niższe stanowisko i obniżenie wynagrodzenia.
Tego boją się pracownicy. Jak mówią, zakaz szkoleń czy innych aktywności to początek segregacji na tych, którzy mają prawa i tych, którzy ich nie mają. Na tych lepszych i tych gorszego sortu.
Przerażające!
Prezes Zarządu wydał Zarządzenie, które obowiązuje pracowników od dziś. Co jest zdumiewające, Zarząd uważa, że działa zgodnie z prawem.
Co znajdziemy w przepisach zarządzenia?
„Pracownik Spółki/pracownik podmiotu zewnętrznego nieposiadający aktualnego certyfikatu COVID nie jest uprawniony do udziału w szkoleniu wewnętrznym lub do podjęcia działania rozwojowego – organizowanych w formie stacjonarnej”.
Z niecierpliwością czekam na podstawy prawne, których nigdzie nie mogę znaleźć. A z jeszcze większą niecierpliwością czekam aż Zarząd wycofa to bezprawne Zarządzenie.
Więcej szczegółów i pismo jakie wystosowałem w ramach interwencji, znajdziecie na mojej stronie.
Link w komentarzu👇
Autor: Postaw na Wolność / Paweł Januszek
źródło: Jakub Kulesza #NowePokolenie / https://kulesza.pl
Share:

Leave a reply