Wstępne wyniki wskazują, że śmierć 12-letniego dziecka nastąpiła w wyniku szczepienia – ogłoszono w komunikacie

Share:

Cuxhaven, Niemcy. Śmierć 12-latka 48 godzin po przyjęciu drugiej dawki szczepionki koncernu Pfizer/BioNTech.

heute.at: Głęboki smutek w Niemczech: mały Jason zmarł dwa dni po drugim ugryzieniu korony. Miał tylko dwanaście lat.

„Szczepienie koronowe miało chronić dwunastolatka przed potencjalnie śmiertelną chorobą Covid, zamiast tego dziecko z okolic Cuxhaven w Dolnej Saksonii w Niemczech zmarło dwa dni po tym, jak po raz drugi zostało zaszczepione przeciwko koronawirusowi. Szczepionka mRNA firmy Biontech/Pfizer”donosi „Heute”.

Departament zdrowia w Cuxhaven zapewnił, że do sprawy podchodzi poważnie i zlecił sekcję zwłok dziecka. Przeprowadzono ją w Instytucie Medycyny Sądowej w Uniwersyteckim Centrum Medycznym Hamburg-Eppendorf.

Mamy do czynienia ze szczególnie tragicznym przypadkiem – powiedział w telewizji NDR dr Kai Dehne, przewodniczący departamentu zdrowia w Cuxhaven.

Wstępne wyniki wskazują, że śmierć 12-letniego dziecka nastąpiła w wyniku szczepienia – ogłoszono w komunikacie. Jednocześnie dodano, że innej przyczyny nie można na tym etapie całkowicie wykluczyć, a finalny raport będzie gotowy po analizie wycinków z tkanek i ich ocenie mikroskopowej.

O sprawie coraz częściej mówią media głównego nurtu w Niemczech. Ekspert medyczny dr Christoph Specht na łamach telewizji RTL powiedział, że przypadek ten ponownie rozpocznie dyskusje na temat korzyści i zagrożeń związanych ze szczepieniem dzieci przeciwko COVID-19.

Jeśli finalnie okaże się, że śmierć dziecka faktycznie związana jest ze szczepieniem lub szczepionka się do zgonu przyczyniła, to oczywiście będzie to kolejna wskazówka, że należy wyważyć korzyści i ryzyka związane ze szczepieniem dzieci – powiedział.

Dr Specht dodał, że nie jest zwolennikiem szczepienia dzieci na dużą skalę. – Po prostu dlatego, że korzyści przewyższają ryzyko przede wszystkim u osób starszych, w podeszłym wieku. U dzieci nie ma tak dużego ryzyka, jeśli chodzi o koronawiusa, dlatego korzyści ze szczepień są wątpliwe.

źródło: heute.at / https://www.heute.at/s/bub-12-stirbt-nach-corona-impfung-erste-konsequenzen-100172164

 

 

 

 

Share:

Leave a reply