Obecnie na Białorusi ląduje około 800-1000 migrantów dziennie – pisze „Welt am Sonntag”

Share:

Informacje w mediach na temat sytuacji na granicy Polski z Białorusią (kresy.pl):

Obecnie na Białorusi ląduje około 800-1000 migrantów dziennie – pisze „Welt am Sonntag”, powołując się na informacje z niemieckich kręgów bezpieczeństwa. W najbliższym czasie pięć kolejnych białoruskich lotnisk będzie otwartych dla lotów z Bliskiego Wschodu. Porty te mają zostać przekształcone z lotnisk krajowych w międzynarodowe. Jedno z nich znajduje się zaledwie 20 km od granicy z Polską w Grodnie.

Na Białorusi, przy granicy z Polską, zgromadziła się duża grupa migrantów. Ruszyli w stronę granicy RP. Będą próbowali masowo wkroczyć do Polski – poinformował w poniedziałek na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Do wpisu dołączył nagranie przedstawiające bardzo dużą grupę nielegalnych imigrantów, którzy idą w kierunku granicy z Polską.

„Kolejne informacje pokazują, że grupa jest pod ścisłą kontrolą uzbrojonych Białorusinów. To oni decydują, którędy przemieszcza się grupa” – dodał. „To kolejna wroga białoruska akcja wymierzona w Polskę” – napisał.

CAŁY ARTYKUŁ na kresy.pl: https://kresy.pl/wydarzenia/bialorus-podwoila-liczbe-lotow-z-bliskiego-wschodu-przylatuje-800-1000-imigrantow-dziennie-nowe-lotniska-niebawem/

Share:

Leave a reply