Po raz trzeci zebrała się Senacka Komisja ds Petycji aby podjąć (lub nie podejmować) inicjatywę dotyczącą ustanowienia 4 czerwca jako Dnia Pamięci Ofiar Przymusowych Eksperymentów Medycznych.
Mimo, że w petycji złożonej 2 marca 2022r. zawarta była wprost intencja uczczenia i upamiętnienia WSZYSTKICH OFIAR antyhipokratesowych eksperymentów, bez względu na skalę, narodowość, kolor skóry, wyznanie czy też poglądy komisja senacka przyjęła narrację MKiDN Sekretarza Stanu Jarosława Sellina – w mojej opinii jako autora petycji – fałszującą intencje i jej treść. Warto zwrócić również uwagę, iż czwarty czerwca to także Dzień Wolności i Praw Obywatelskich, więc ta data jak najbardziej wpisuje się w prawa i wolność w tym wymiarze – bezpieczeństwa, zdrowia i życia człowieka od jego poczęcia po naturalną śmierć. Wymuszanie udziału w eksperymentach medycznych jest pogwałceniem wolności, godności i praw obywatelskich człowieka. Członkowie komisji finalnie odrzucili możliwość dalszego procedowania nad petycją, złożoną w zamiarze upamiętnienia WSZYSTKICH OFIAR eksperymentów medycznych. Zachęcam do zgodnego z sercem i rozumem wysłuchania ostatniego posiedzenia komisji w tej sprawie. Jako obywatel czuję ogromny zawód, a treści zawarte w uzasadnieniu MKiDN czynią mnie obywatelem drugiej kategorii. Dlaczego? Zachęcam do lektury: https://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k10/petycje/2022/101422/odp_mkidn.pdf Wszystkie dokumenty dostępne tu:
- Petycja: 656_4_czerwca_dzien_pamieci_ofiar_eksperym.med._14-22
- Odpowiedź MKiDN: odp_mkidn
- Opinia IPN: opinia_ipn
- Materiał do petycji: mat._do_petycji_p10-14-22
- Opinia 1: eksperymenty_med._dr_a.fedorowicz
- Opinia 2: opinia_eksperymenty_senat_rp_10_10_2022_r_
- Materiał: a_praca_magisterska_doswiadczenia_pseudomedyczne
Uzasadnienie petycji złożonej do Senatu w dniu 2 marca 2022r.: „Kierując się głębokim przekonaniem, iż ofiary przymusowych eksperymentów medycznych zasługują na należyte i godne upamiętnienie, zwracam się z prośbą o ustanowienie dnia 4 czerwca „Dniem Pamięci Ofiar Przymusowych Eksperymentów Medycznych”. W szeroko pojętym interesie publicznym jest przywołanie i zachowanie w pamięci przyszłych pokoleń wiedzy na temat okrucieństw zadawanych ofiarom przymusowych eksperymentów medycznych na przestrzeni dziejów. Winniśmy Im pamięć! Naszym moralnym obowiązkiem jest oddać Im hołd, czemu służyć będzie ustanowiony przez organy władzy państwowej „Dzień Pamięci Ofiar Przymusowych Eksperymentów Medycznych”. Zbrodnicze doświadczenia medyczne na ludziach zapisane są niechlubnie na kartach historii świata. Naszym moralnym obowiązkiem jest pamiętać o tych tragediach i okrucieństwach, aby uchronić siebie i przyszłe pokolenia przed brakiem poszanowania dla godności osobowej człowieka, po to, abyśmy w obliczu postępu technologiczno-przemysłowego wkraczali bezpiecznie w przyszłość, sumiennie przestrzegali praw człowieka, w oparciu o podstawowe zasady etyki, kodeks norymberski, cały szereg międzynarodowych deklaracji oraz praw chroniących organizm ludzki przed pogwałceniem godności i norm definiujących człowieczeństwo. Proszę o przychylną decyzję, która zapewni realizację tej inicjatywy, tak ważnej w wymiarze społecznym i moralnym”.
Paweł Januszek